Header

Katowicki Radar Muzyczny: Siła kultury klubowej w Polsce

Partnerem tego wydarzenia jest OPEN STAGE

W latach 90’, gdy w Polsce rozwijała się kultura klubowa, nie miała ona zbyt dobrej opinii wśród ogółu – kojarzona była z tandetnym, jednostajnym dźwiękiem, białymi rękawiczkami, gwizdkami…
Nawet sam Maleńczuk śpiewał wtedy „od techno można z nudów zdechnąć”. Jak bardzo było to opinia, która wielu krzywdziła i która dekadę później diametralnie się zmieniła, wiedzą ci, którzy
choć raz byli np. na festiwalach, Tauron Nowa Muzyka czy Audioriver.
DJing, wspomniana kultura klubowa, to nie tylko muzyka, ale sposób na życie. O tym bardzo ciekawym, ale wciąż szufladkowanym, zjawisku porozmawiamy w ramach stałego cyklu Katowicki Radar Muzyczny. Rozmowy.

Goście:

Kuba Sojka – producent i live performer pochodzący ze Śląska, jeden z czołowych przedstawicieli muzyki elektronicznej w Polsce. Współpracuje z wieloma wytwórniami z całego świata, m.in Mathematics Recordings (Chicago), Matrix Records (Detroit), Dogmatik (Londyn) Skylax (Paryż) i wiele innych. W jego dorobku artystycznym można znaleźć 2 albumy oraz kilkanaście EP. Organizator wielu warsztatów muzycznych z zakresu produkcji muzycznej, obsługi programu Ableton Live i live performensu. Swoje warsztaty muzyczne, miał okazje prowadzić również na uczelniach wyższych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym chociażby na CalArts (The California Institute of the Arts) oraz UCI (University of California, Irvine. Od kilku lat jest również czynnym wykładowcą w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

Paweł Kwiecień – DJ/producent muzyczny/marketing event specialist/ połowa duetu Cocolino. Związany z wytwórniami muzycznymi na całym świecie takimi jak Patent Skillz (Bułgaria) Surebeats records (Urugwaj) Shibiza Recordings (Teheran-Iran) Deeperfect Records (Włochy), a w Polsce Ponton Records i The Very Polish Cut Outs.
Na rodzimym rynku związanym z muzyką klubową od 2001 roku. W latach 2011-2013 organizator międzynarodowego festiwalu muzyki elektronicznej „Próba Dźwięk” w Tychach. Na co dzień rezydent klubu Czeski Film w Tychach oraz właściciel marki Silesia On The Roof skupiającej się na organizowaniu wydarzeń z muzyką elektroniczną na dachach budynków w województwie śląskim. Współpracuje przy organizacji wielu eventów nie tylko związanych z muzyką elektroniczną.

Artur Gajerski aka drGroove – od 2007 r. na „didżejskim szlaku”. Nic chyba tak na niego nie wpłynęło, jak muzyka house. Nie ma znaczenia jaki nośnik muzyki w danej chwili jest na topie – nie ma problemu z winylem, cd-kiem, czy empetrójką. Od 2016 roku współtworzy cykl DISCOTEQUE w Katowickim INQbatorze. W tym samym roku, razem z K.Andym, stworzyli cykl UBF Summer Vibes, w mega klimatycznym Beach Barze nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Michał Piwowar aka Sierra Cosworth to założyciel kolektywu SZOK, współtwórca znanego z katowickiego INQbatora cyklu Drum’a’turgia. Odpowiedzialny jest również m.in. za program artystyczny klubu P23 oraz związanego z nim festiwalu Upper. Współpracował przy wielu klubowych projektach w całej
Polsce. Fan ambientu, dark jazzu i muzyki klasycznej, dający się jednak poznać, jako producent i dj związany głównie z muzyką house i electro.

Prowadzący:
Przemek Kubajewski – Dyrektor Akademii Menedżerów Muzycznych

26.02.2019, godz. 18:30
Katowice Miasto Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice) sala 211
Wstęp wolny

You may also like ...